Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

YURTLARIMIZ

Ankara’nın merkezi semtlerinden biri olan Bahçelievler’de mülkleri bize ait olan yurtlarımız, üniversitelere, otobüs, metro, minibüs ve öğrenci servisi duraklarına yakınlığı sayesinde ulaşım sırasında size vakit kaybettirmez.

Yurtlarımız; Anıttepe Yürüyüş ve Koşu Parkuru, Atatürk Buz Pateni Pisti, Milli Kütüphane, Yüzme Havuzu, Anıtpark, Eser Parkı, Anıtkabir, Başkent Hastanesi, AŞTİ, Gazi Hastanesi, 7. Cadde gibi pek çok önemli lokasyona yürüme mesafesindedir.

Yurdumuz; aile sıcaklığı, güven, huzur, başarı ve kaliteyi arayan öğrencilerin yıllardır Ankara'daki adresi olmayı başarmıştır. Tecrübeli ve eğitimli profesyonelimizle ile birlikte her zaman; kaliteli, hoşgörülü ve güler yüzlü bir hizmet anlayışıyla, öğrencilerin ve ailelerinin memnuniyetini sağlamak için çalışmaktayız.


Merhaba
Sevgili Öğrenciler

Ben Gül Esen

1974 Konya doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Konya’nın Beyşehir ilçesinde tamamladım. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği’ni kazanarak Ankara’ya geldim. Üniversite öğrenimim boyunca devlet yurdunda kaldım. Yurtta geçirdiğim 4 sene boyunca yurt hayatını öğrencilerin beklentilerini sorunlarını ve ihtiyaçlarını yakından gördüm ve bizzat yaşadım.

Ankara’da öğrenci olmanın ne demek olduğunu eski bir öğrenci olarak çok iyi biliyorum. Yeni ve dinamik bir eğitimci olarak, siz öğrencilerime yüzünüzde tebessümle hatırlayacağınız mutlu anılar ve başarılı bir eğitim hayatı kazandırabilmek için çalışıyoruz.

Tüm yurt çalışanları olarak biz; öğrencilerimize kendilerini evlerinde hissettirecek, özel ve genel sorunlarında gerekli destek ve yönlendirmeyi yapabilecek donanımda ve eğitim düzeyindeyiz. Eğitim ve öğretimi, gençlerin gelişim dönemlerindeki sorunlarını bilen, yönetim tecrübesi olan ve her şeyden önce siz öğrencilerimizi kendi evlatlarımız olarak kabul eden bir aileyiz.

ODALARIMIZ

1,2 ve 3 Kişilik Oda Seçenekleri, Çalışma Odası, Çamaşır Odası, TV, Bilardo Odası ve daha pek çok olanak için sizleri bekliyoruz.

Öğrenci Yorumları

Tamara Lababneh JORDAN

Since this is my first travel alone , I admit that I was really memory, but living in özel esen kız öğrenci yurdu made me feel almost home,the place makes you feel safe, it is in an area where it is easy to get whatever. You want but at the same time in a quit neighborhood. As a first experience to live in dorms its a nice and it set a criteria to me about what dorms to live in in the future if such experience is in the way. The chef delicious food, the workers have a smiling face and the supervisor Derya made the experience much easier with her smile. Coorparation and her big sweet heart thank you esen

Donia OBEİDAT

A safe place tv live in, a very good services, but sometimes the food is someething were not used to eat. It’s a very beautiful place with nice people who make you feel like home. What I like the most is the roof where you can enjoy playing or reading a book the coffee in the weekend outside sitting on the swing. This place added an enjoyment experiment for my first time visting Turkey

Tuğba Kübra KUL

Ankara’ya 2 sene önce gelip bu yurtta kalmaya başladım. Bu sürede çalışanların güleryüzlü oluşundan, teras katındaki çalışma ve spor salonundan, yemeklerinden gayet memnun kaldım. Herşey için teşekkür ederim :D

Bensu SELBEST

2 Sene boyunca kaldığım Esen Kız Öğrenci Yurdu merkez şubesi tam anlamıyla Ankara’daki evimdi diyebilirim. Gerek leziz yemekleri gerek her derdimde yanımda olan Özlem abla ve Derya abla başta olmak üzere her anlamda mükemmeldi. Odaları ve yurdun konumu da çok memnun olduğum şeylerdendi. Şimdş mezun oluyorum ama okul bittiği için sevinirken yurdu bıraktığım için çok üzülüyorum, Her şey için teşekkürler. İyi ki varsınız :D

Simge MERCAN

Hayat bir sınav değil biliyoruz ama belli aşamalardan geçtiğimiz dönemler oluyor. Benim de uzmanlık sınavı dönemim bunlardan biriydi. Bir anda gelmeye karar verdiğim bu yurtta stresli dönemimi en güzel şekilde geçireceğimi bilmiyordum gerçekten. Tüm çalışanların cana yakın tavrı aranıpta bulunamayan en değerli sey. Zorlu dönemşmde bana aile sıcaklığı hissettirdiğiniz için teekkür ederim.